0 532 203 38 66
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yüz ürünlerinde bakım ve makyaj olmak üzere iki temel kategoride inceleme yapılmalıdır.

farmasi giriş

Kullanacağınız ürün ne olursa olsun seçmiş olduğunuz alternatifin kesinlikle gerekli olan tüm denetimlerden geçerek onay alması gerekir. Dermatolojik olarak onay almayan hiçbir ürünü yüzünüzde kullanmamalısınız. Yüzde kullanılan ürünlerde ürünün vaat ettiği etkiyi elde edebilmek için kesinlikle düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde kalıcı ve sağlıklı bir bakım elde edilebilir.

Makyaj Ürünleri

Yüz kategorisinde yer alan makyaj ürünlerinin başında fondöten gelmektedir. fondöten ile cildinizde meydana gelen sorunları en kısa sürede çözme fırsatını elde edebilirsiniz. Özellikle leke sorunu yaşıyorsanız ve daha fazla leke ile zaman geçirmek istemiyorsanız fondöten ya da kapatıcı ürünler ile bu lekeleri kapatabilirsiniz. Bu kapatma işleminin sonrasında pudra ile sabitleme işlemini de tamamlayabilirsiniz. Dileyen kişilerin allık ve aydınlatıcı gibi alternatiflerden faydalanmasına da olanak verilmektedir. Bu ürünlerin hem krem hem de toz formunun bulunması memnuniyeti artırmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri

Yüz bakımı yapılırken öncelikli olarak cildin nitelikli bir şekilde temizlenmesi istenmektedir. Bu temizleme aşamasında jel ürünlerden ya da köpük temizleyicilerden istifade edebilirsiniz. Ürün detaylarına bakıldığı zaman kişilerin temizleme aşamasının hemen sonrasında nemlendirmeye geçmesi gerektiği anlaşılmaktadır. Nemlendirme aşamasında klasik nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra serumlar ile daha derinlemesine bir nemlendirme de elde edebilirsiniz. Serumların içeriği oldukça yoğun olduğu için haftada bir iki defa kullanılması tavsiye edilmektedir.

BB CC Krem
BB CC krem seçenekleri incelendiği zaman cildin renk tonunu dengeleme konusunda büyük bir fırsat sundukları görülmektedir.farmasi girişÖzelikle fondöten kullanmak istemeyen kişiler için hazırlanan bir alternatif olduğu anlaşılmaktadır. Günlük bakımınızda cildinizin daha canlı bir hale getirilmesi için hazırlanmış olan bu seçenek sizin için güne daha sağlıklı bir görünümde başlamanın temel kaynağı olacaktır. Cildinizde kullandığınız her ürün gibi bu BB ve CC kremlerin de kesinlikle dermatolojik olarak onaylanmış olması gerekir. Hassas ciltlerin kullanımı9na uygun olup olmadığına da bir de ibareler yer almalıdır.

Renk Tonunuzu Dengeleyin

BB CC krem çeşitleri sayesinde cildinizde meydana gelen ton eşitsizlikleri ile mücadele edebilirsiniz. Bu kremlerin en sevilen özelliği cilde hem bakım yapması hem de bir makyaj malzemesi olmasıdır. Uzun vadede kullanımda renk eşitsizliklerini büyük ölçüde ortadan kaldırmayı vaat etmektedir. BB ve CC krem kapatıcılık özellikleri konusunda kıyaslandığı zaman BB kremin bir derece daha kapatıcı olduğu görülmektedir. Bu kapatıcılık sizin için yeterli olmazsa aynı kategoride yer alan fondöten seçeneklerine de bir göz atabilirsiniz. Göz altlarınız için ayrıca hazırlanmış olan kapatıcılardan da istifade edebilirsiniz.

Cilt Temizleme Rutini

BB CC krem uyguladıktan sonra gün sonunda temizleme aşamasına da dikkat etmelisiniz. Seçmiş olduğunuz ürünlerin cildinizden temizlenmesi sırasında dilerseniz jel dilerseniz de temizleme sütlerini kullanabilirsiniz. Daha sonraki aşamada tonik de uygulayarak derinlemesine temizlik sağlayabilirsiniz.
Pudra
Pudra makyajın tamamlayıcı elementlerinin başında gelmektedir. Düzgün bir cilt makyajı yapmanızın hemen sonrasında dilerseniz bu makyajı daha sabit ve profesyonel bir hale getirmek için pudra uygulayabilirsiniz.farmasi girişUyguladığınız pudra eğer renkli ise cilt tonunuz ile ve kullandığınız diğer makyaj malzemeleri ile uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Seçmiş olduğunuz tüm makyaj malzemelerinin gerekli olan tüm cilt uyum analizlerinden geçirilmiş olmamsı gerekir. Ancak bu şekilde uygulanmasında herhangi bir beis olmayacaktır.

Cildinizi Daha Canlı Gösterin

Pudra denildiği zaman akla her zaman daha mat bir görünüm gelse de uıy7gulandığı zaman cilde canlılık katan seçenekler de mevcuttur. Transparan pudralar makyajın kalıcılığını artırırken aynı zamanda canlı bir görünüme kavuşmanızı da mümkün kılacaktır. Pudra uyguladığınız fırçayı çok dikkatli bir biçimde seçmeniz gerekmektedir. Tercihen daha büyük ve geniş başlı bir fırça kullanmalısınız. Gözaltlarınıza pudra uygulama şamasında dilerseniz süngerlerden de yardım alabilirsiniz. Bu aşamada Baking yönteminin de birçok hanım tarafından severek tercih edildiği görülmektedir. Uyguladığınız pudranın kendini göstermesi için alt katmanda yer alan cilt makyajının sorunsuz olması gerekir.

Cildinizi Temizleme Aşaması

Pudra ve diğer makyaj malzemelerini uyguladığınız cildiniz gün sonunda temizlenmesi gerekmektedir. Bu ürünler ile uyumanız tavsiye edilmemektedir. Cilt tipinize uygun olan bir temizleme sütü ile temizlik adımının ilk katmanını tamamlamalısınız. Temizleme aşamasında jel ya da köpük alternatiflerinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Cilt bakımının sonrasında tamamlayıcı unsur olarak,  nemlendirme sürecine de önem verilmelidir. Bu şekilde cildinizi bir sonraki makyaja hazırlamış olursunuz.
Allık
Allık cildin canlı bir görünüm alması için sıklıkla kullanılan makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Son senelerde renk çeşitliliğinde de büyük bir artık meydana gelmiştir.farmasi girişHem kendi zevkinize hem de cilt alt tonunuza uyum sağlayan alternatiflere göre seçiminizi yapmalısınız. Allık dilerseniz tam makyajlı bir yüzün tamamlayıcı unsuru olarak kullanılabilir, dilerseniz de sadece yüzünüze canlılık vermek için günlük hayatınızdaki bakımınızda yerini bulabilir. Kullandığınız malzemelerin gerekli olan dermatolojik onaylara sahip olmasına önem vermelisiniz. Cildiniz ile temas edecek tüm ürünlerin seçimi sırasında çok dikkatli olmalısınız.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Allık fırçası kullanılarak uygulanmalıdır. Dolgun bir yapıda olan ve sık kıllı olmayan bir fırça türü olarak tanımlanabilir. Bu şekilde uyguladığınız alana allık renginin direkt olarak yapışmasını engellemektedir. Bu aşamada kademeli şekilde uygulamanıza fırsat verecek fırçalardan yana tercihinizi kullanmalısınız. Dilerseniz pembe dilerseniz şeftali tonlarında tercihte bulunma hakkınız vardır. Uygulandığı zaman cildinizde sağlıklı bir görünüme sebebiyet verecektir. Sunulan bazı yüz paletlerinde allığın yanı sıra kontür ve aydınlatıcı ürünler de mevcuttur. Bu şekilde ürünlerin yüz şekillendirme aşamasında harika bir fırsat sunduğu bir kere daha anlaşılmaktadır.

Allık ve Yüz Şekillendirme

Allık ürününün yanı sıra kontür ile yüzünüzü şekillendirme şansını kullanmalısınız. Burnunuzu daha küçük ve yüzünüzü de doğru hamleler ile olduğundan daha ince bir hale getirme fırsatınız olacaktır. Bu aşamada ürün kalıcılığını artırmak için makyaj bazı kullanmaya da ayrıca dikkat etmelisiniz.
Kapatıcı
Kapatıcı sayesinde göz altı morlukları ile mücadele etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu noktada ten renginiz ile uyumlu olan kapatıcı alternatiflerinden istifade etmeniz gerekir. Özellikle çok morluk sorunu yaşayan kişilerin kapatıcı uygulamadan önce turuncu bir corrector ile nötr bir hale getirmesi gerekmektedir. Bu şekilde kapatıcı uygulandığı zaman elde edilecek verimlilik daha yüksek olacaktır. Kapatıcı seçimi sırasında göz altının çok hassas bir yapıda olduğu da unutulmamalıdır. Ürünün dermatolojik olarak onaylanmış olmasına büyük önem verilmelidir.

Kapatıcı Tüm Yüze Uygulanır Mı?

Kapatıcı göz altları ve yüzde özellikle kapatılmak istenen alanlar için uygundur. Tüm yüze uygulamak için BB kremler ya da fondötenleri tercih etmeniz sizin için daha verimli olacaktır. Bu noktada dileyen kişilerin fırçalar ile dileyen kişilerin de sünger kullanarak uygulama adımını tamamlamamsına olanak verilir. Sünger tercih edecek olan kişilerin çok ürün emmeyen alternatiflerden yana tercihini kullanması tavsiye edilir. Kapatıcınızı uygulamanızın sonrasında daha kalıcı bir hale gelmesini isterseniz transparan pudra ile üzerinden geçmelisiniz. Bu şekilde daha kalıcı ve tok bir hal alacaktır.

Nemlendirmeye Dikkat!

Kapatıcı uygulamasının öncesinde cildin çok nitelikli bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir.farmasi girişKuru cilde kapatıcı uygulandığı zaman pul pul bir görünüm oluşacaktır. Bu da makyajınızın hoş durmamsını engelleyecektir. Nemlendirmem aşamasında dilerseniz kremleri ve losyonları dilerseniz de doğal yağları kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği olan makyaj bazılarını da kullanma hakkınız vardır.
Kontür Aydınlatma
Kontür aydınlatma konusunda gerekli olan sihirli dokunuşlar yapıldığı zaman yüzünüzü olduğundan daha şekilli bir hale getirebilirsiniz. Kontür ile burnunuzu daha küçük gösterme ve yüzünüzü inceltme gibi fırsatlarınız da olacaktır.farmasi girişAydınlatıcının birkaç dokunuşu ile cildinizi daha saplıklı ve canlı bir hale getirebilirsiniz. Bu kit sayesinde hem bronzer hem de aydınlatıcıya bir arada erişim sağlayabilirsiniz. Hem 3lü kitlere hem de tek tek satın alınan ürünlere erişim sağlayabilirsiniz. Genel olarak aydınlatıcının fan fırça ile uygulanması uygun bulunmaktadır. Ürün satın alırken uygulama sırasında kullanacağınız fırçalara da dikkat etmelisiniz.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Kontür aydınlatma aşamasına geçmeden öne temel ten makyajınızı tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için temiz bir cildi nemlendirmeli, baz uygulamalı ve daha sonrasında fondöten uygulamalısınız. Fondöten uygulamak istemeyen kişiler BB ya da CC kremlerden yana da tercihini yapabilir. Cildinizin çok daha sağlıklı bir hale gelebilmesi için özel bir ürün seçimi yapılmalıdır. Cildinizi tanıyarak cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürün seçimi yaparsanız elde edeceğiniz sonuç çok daha nitelikli olacaktır. Ayrıca makyaj sırasında kullanmış olduğunuz tüm ürünlerin dermatolojik olarak test edilmiş olması gerekir. Ten makyajınızın tamamlanmasının akabinde kontür ve aydınlatıcı ile cildinizi şekillendirebilirsiniz.

Toz mu Krem Ürünler Mi Kullanılmalı?

Kontür aydınlatma aşamasında dileyen kişilerin toz dileyen kişilerin de krem formda olan ürünlerden istifade etmesine olanak verilmektedir. Bu noktada daha uzun kalıcılığa sahip olmasını ve daha kolay uygulanmasını isterseniz krem ürünler tercih edilmelidir.
Makyaj Bazı
Makyaj bazı cildinizin fondöten veya BB krem uygulamasına daha hazır bir hal almasını sağlayacaktır.farmasi girişHem ürünün duruşunun daha düzgün olmasını sağlayacak hem de kalıcılığını artıracaktır. Makyaj bazlarının özellikle gözenekli görünüm ile başa çıkmak için sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Burun kenarları ve elmacık kemiği gölgesinde yer alan gözenekli görünüm makyajınızın muntazam durmasına engel olacaktır. Makyaj bazı uygulayarak elde edeceğiniz sonucun çok daha nitelikli olmasını mümkün kılacaksınız.

Cildinizin İhtiyaçlarına Uygun Ürün Seçimi

Makyaj bazı uygulamasının öncesinde ürün seçimi yaparken kendi cilt tipinize uygun olan alternatiflerden yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir. Örneğin kuruluk sorunu ile baş etmeye çalışan kişilerin tercih ettikleri bazın kesinlikle nemlendirme özelliği de olmalıdır. Yağ sorunu ile baş etmek isteyen kişilerin ise daha sebum dengeleyici nitelikte olan bazlardan yana tercihini kullanması gerekir. Cildinizin ihtiyaçlarına uygun olarak seçim yapmak makyaj uygulamanızın çok daha nitelikli bir sonuç vermesini mümkün kılacaktır. Düğün, kutlama gibi özel organizasyonlara katılırken makyaj bazından yardım almaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde makyajınızın kalıcılığında büyük oranda artış olacaktır.

İndirimli Dönemleri Takip Edin

Makyaj bazı seçimi sırasında indirimli dönemleri takip etmeye dikkat etmelisiniz. İndirimli dönemlerden istifade ederken aynı zamanda ödeme kolaylıklarından da faydalanma hakkınız vardır. İndirimli dönemlerden istifade etmenin yanı sıra kampanyalı olan süreçlerde beğendiğiniz ürünleri iki al bir öde gibi kampanyalar ile daha toplu ve uygun fiyata alma gibi seçeneklerden de faydalanabilirsiniz.
Makyaj Sabitleyici
Makyaj sabitleyici ürünler sayesinde uyguladığınız makyajınızın daha kalıcı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.farmasi girişCildinize uygulanmış olan fondötenin ya da kontür malzemelerinin uzun saatler boyunca dayanması için dilerseniz makyaj sabitleyici spreylerden istifade ederek kullanabilirsiniz. Kullandığınız sabitleyicinin yüze 10-15 santimden uygulanması gerekir. Bu şekilde makyajınızda herhangi bir bozulma olmadan sabitleme adımı tamamlanmış olacaktır. Spreyleme aşamasında gözünüzü kapalı tutmaya da ayrıca özen göstermelisiniz. Ürün kullanım aşamasında dermatolojik olarak test edilmiş olmasına önem vermelisiniz. Bu ürün gamında dermatolojik olarak onay almayan hiçbir alternatifin satışa çıkarılmayacağının da ayrıca beyan edilmesi gerekir.

Makyaj Nasıl Daha Kalıcı Hale Gelir?

Makyaj sabitleyici uygulamasının yanı sıra dileyen kişilerin makyaj bazı uygulayarak da makyajının çok daha kalıcı bir hale gelmesi mümkün kılınmaktadır. Makyaj bazı seçimi sırasında cildinizin temel ihtiyaçlarına uygun olan alternatifleri değerlendirmelisiniz. Nem vermeden sebum dengelemeye kadar birçok farklı alanda destek sunulmaktadır. Makyajın daha kalıcı hale gelmesi için her bir adımın kurallara uygun uygulanması gerekir. Son adım olarak da makyaj sabitleyici spreylerden istifade ederek ürünün cildinize tutunma oranını artırabilirsiniz.

Temizleme Aşaması

Makyaj sabitleyici sayesinde cilde tam olarak oturmuş olan makyaj ürünlerini kesinlikle genel kademelere uyarak çıkartmalısınız. İlk kademe olarak makyaj temizleme suyu ya da sütü ile temel ürünlerin silinmesini sağlayın. Daha sonrasında jel temizleyiciler ile cildinizi yıkayın. Arkasından tonik ile temizlik aşamasını noktalayabilirsiniz.
Makyaj Temizleyici
Makyaj temizleyici sütler ve sular ile cildinizi arındırmak çok daha kolay bir hal alacak.farmasi girişPamuğun üzerine çok az miktarda uyguladığınız makyaj temizleyici solüsyonlar sayesinde en azından temelde bulunan makyaj katmanını silebilirsiniz. Tabi ki makyaj temizleyici ürün seçerken seçmiş olduğunuz ürünün cilt tipiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin daha yağ bazlı ürünlerden istifade etmesi çok daha mantıklı olacaktır. Yağlı cilde sahip olan kişilerin ise su bazlı ürünlerden faydalanması tavsiye edilmektedir. Satın aldınız ürünlerin dermatolojik testlerden geçirilip geçirilmediği ile alakalı da incelemeler yapmalısınız.

Makyaj Temizleme Aşamasının Devamında Hangi Adımlar Vardır?

Makyaj temizleyici ile fondöteninizi çıkartmanızın sonrasında makyaj temizleme jelleri ya da köpükleri ile cildinizi yıkamalısınız. Daha sonrasında cildinizi bol su ile durulamanız gerekmektedir. Bol su ile durulama adımının bir sonraki aşamasında ise tonik ile cildi temizlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde ciltte kalan kalıntıları ortadan kaldırma fırsatını elde edebilirsiniz. Son adım olarak da nemlendirme sürecine geçiş yapmalısınız. Temizleme sürecinden büyük bir ihtimal ile kuru bir şekilde ayrılan cildin kesinlikle nemlendiriciler ile desteklenmesi gerekir.

Makyaj Temizleme Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

Makyaj temizleyici seçim adımında sizin temel kıstasınız kesinlikle cilt tipiniz olmalıdır. Seçmiş olduğunuz ürünün cilt tipiniz ile kesinlikle uyumlu olması gerekmektedir. Kuru ciltlerden karma ciltlere kadar farklı özelliklere has olan ciltlere uygun alternatifler de mevcuttur. Satın alımınızı kampanyalı dönemlere denk getirmeyi de unutmamalısınız.
Yüz Paleti
Yüz paleti içerisinde kontür, aydınlatıcı ve allık bulundurmaktadır. Temel ten makyajınızı yapmanızın sonrasında bu yüz paleti sayesinde yüzünüzü renklendirebilirsiniz.farmasi girişBu ürünler doğru bir biçimde kullanıldığı zaman yüzünüzü yeniden şekillendirmenize fırsat sunacaktır. Örneğin burnunuzu kontür vasıtası ile daha küçük göstermek ve yüzünüzü daha ince bir hale getirmek mümkün kılınacaktır. Elmacık kemiklerinize uygulamış olduğunuz allık ile daha canlı ve sağlıklı bir görünümden istifade etmek sizin için makul bir hal alacaktır.

Doğru Allık Kullanımı

Yüz paleti içerisinde yer alan allığın kullanımı sırasında çok dikkatli olmalısınız. Uygulama sırasında daha yuvarlak ve kabarık fırçalardan yardım almalısınız. Tok fırçalardan yardım aldığınız zaman uyguladığınız alandaki ürünü dağıtmak sizin için daha zor bir hal alacaktır. Doğru allık kullanımının sağlanması için cildinizin bu uygulamaya hazır olması gerekir. Ürünlerin tam olarak oturması için makyaj bazından başlayarak fondötene kadar birçok farklı adımı eksiksiz bir biçimde uygulaması gerekmektedir. Uygulamanın hemen sonrasında makyaj sabitleme spreyi ile ürünlerin kalıcılığını artırma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Aydınlatıcının Muhteşem Etkisi

Yüz paleti kapsamında yer alan en sevilen seçeneklerin başında aydınlatıcı gelmektedir. Aydınlatıcı ile beraber burnunuzun ucuna, elmacık kemiklerinize alnınıza hafif dokunuşlar yaparak harika ve sağlıklı bir cilde sahip olma fırsatını elde edebileceksiniz. Bu ürünlerin gerekli olan dermatolojik testlerden geçirilmiş olması elde edilecek temel verimliliği de artırmaktadır. Aydınlatıcının muhteşem etkisi aynı zamanda ürün kalitesi ile bağdaşıktır.
Vfx Pro Fondöten
Vfx pro fondöten kategorisinde özellikle makyajdan profesyonel bir etki elde etmek isteyen kişilerin severek istifade ettikleri görülmektedir.farmasi girişSeçmiş olduğunuz ürünün gerekli olan tüm denetimlerden geçirilmiş olması, dermatolojik olarak onaylanmış olması da verimliliği artıran kıstaslardandır. Ürünün farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Bu şekilde cilt tonunuz ile birebir uyuşan fondöteni kullanmak sizin için mümkün kılınacaktır.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Vfx pro fondöten uygulama aşamasının hemen öncesinde cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemlendirmeden bu ürünü uyguladığınız zaman cildinizde pul pul bir görünümün meydana gelmesi söz konusu olabiliri. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile ciltteki kur görünümün ortadan kaldırılmasını sağlamalısınız. Daha sonrasında fondöteni uygulamalısınız. Fondöten uygulama aşamasında kişilerin dilerlerse fırça dilerlerse de sünger kullanmasına olanak verilmektedir. Sünger seçiminde ürünü olabildiğince az emen seçeneklerden birini tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Cildinize bu fondöteni uygulamanızın sonrasında gün sonunda temizleme aşamasında da dikkatli olmalısınız. Dilerseniz makyaj temizleme suları ya da sütleri ile cildinizi arındırabilirsiniz. Daha sonrasında yıkama jelleri ile derinlemesine bir temizlik sağlamayı da unutmamalısınız.

Cilt Bakımı Yapan Fondöten

Vfx pro fondöten cildinizde renk eşitsizliklerini kapatırken aynı zamanda cildinizin uzun vadede beslenmesini de mümkün kılmaktadır. İçerisinde bulunan değerli yağlar ile cilt yapısını besleme vaadini sunmaktadır. Aynı seri çerisinde yer alan gözaltı kapatıcısı için de aynı etkin sistemin geçerli olduğu görülmektedir. Cilt bakımı yapan bu ürün güne çok daha güzel ve canlı bir cilt ile başlamanızı sağlar.
Fondöten
Fondöten kullanarak cildinizde meydana gelen renk eşitsizlikleri ile başa çıkabilirsiniz.farmasi girişÖzellikle göz altı morlukları, sivilce izleri için bu tür kapatıcı ürünlerin kullanılması makyajın daha etkileyici görünmesi için fırsat sunmaktadır. Kullanacağınız fondöteni seçerken renk konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Cilt renginiz ile tam uyumlu olan alternatifleri seçmeye özen göstermelisiniz. Fondöten kullanımı sırasında cildinizi makyaja hazırlama safhasına da dikkat edilmelidir. Fondöten uygulamadan hemen öncesinde cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu şekilde makyaj uygulandığı zaman pul pul bir görünümün meydana gelmesi de engellenmiş olur.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Fondöten uygulaması sırasında dilerseniz sünger dilerseniz de fırça kullanabilirsiniz. Sünger kullanacak olan kişilerin minimum ürün emen seçeneklerden yana tercihini kullanması gerekmektedir. Özellikle göz altı kapatıcısı uygulamak ve daha doğal bir görünüm elde edebilmek için sünger kullanmanın daha doğru bir alternatif olacağı düşünülmektedir. Uygulama aşamasının daha sonrasında daha mat ve kapatıcı bir görünüm elde etmek isterseniz fondöten üzerinden pudra ile de geçebilirsiniz. Transparan pudraları kullanmak bu safhada sizin için daha verimli olacaktır.

Temizleme Süreci

Fondöten uygulama adımının sonrasında temizleme sürecine de dikkat etmelisiniz. Gün sonunda özellikle cildinizde fondöten ile uyumamalısınız. Temizleme suları ya da sütleri ile ilk aşamayı temizleyebilirsiniz. Daha sonrasında jeller ile yüzünüzü yıkamalısınız. Bu safhada cildinizin genel ihtiyaçlarına uygun olan ürünleri tercih etmek sizin için çok daha verimli olacaktır. Temizleme aşamasından sonra nemlendirmeye de dikkat edilmelidir. Kremlerden ya da serumlardan istifade edebilirsiniz.