0 532 203 38 66
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cilt Bakımı

Cildinizin daha sağlıklı, daha canlı, daha parlak bir görünüme kavuşması için cilt bakım rutinini dikkate almalısınız. Cilt bakım rutini için profesyonel bakım malzemeleri ile yer alan ürünlerimizi, bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

farmasi giriş

Cilt Bakım Malzemeleri Nelerdir?

Cilt bakımı yalnızca kadınların meselesi gibi algılanmış olsa da, erkeklerinde cilt sağlığı ve görünümü adına ciddi rutinler yapması gerekir. Cildinizi tanımanız, cilt bakım rutinin de önemli detaydır. Karma cilt, yağlı cilt, kuru cilt gibi farklı cilt tiplerine uygun bakım malzemelerini sayfamızdan bulabilirsiniz.

Cilt bakım malzemeleri;

  • Cilt köpüğü
  • Cilt serumu
  • Cilt bakım yağları
  • Cilt kremi
  • Cilt maskeleri olmak üzere değişir.

En doğru rutini oluşturmak adına kendi cilt tipinize uyan ürünleri bir kenarı ayırıp, bunları incelemeniz tavsiye edilir.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Cilt bakım rutini gün içerisinde sabah ya da akşam olmak üzere gerçekleşmektedir. Sabah uyandığınızda köpüklerle cildi tamamen arındırıp, cilt bakım yağlarımızı kullanarak rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Nemlendiricileriniz cildin olmazsa olmasıdır. Nemlendirici kategorilerimiz arasından kendinize en uygun nemlendirici seçip, cildin ihtiyaç duyduğu nemliliği vermeniz gerekiyor. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Gece uyumadan önce cildin uyku esnasında nefes almasını, rahatlamasını ve kan akışının hızlandırılması için gece bakım ürünleri bulunur. Her birini farklı markalara, farklı yüz tiplerine ve farklı fiyatlara göre satın sayfamızdan alabilirsiniz.

Güneş Bakım
Güneş bakım kremleri sayesinde cildiniz üzerinde güneşin yıpratıcı etkisini ortadan kaldırabilirsiniz. Cildinizi daha sağlıklı bir hale getirmek için hem güneşten mahrum kalmamanız hem de güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korumanız gerekmektedir. Bu da ancak cilt bakım ürünleri ile mümkün kılınmaktadır.farmasi girişGüneş bakım seçeneklerine göz atıldığı zaman özellikle UVA ve UVB ışınlarına karşı ne derece aktif bir koruma sağlandığı bir kere daha fark edilmektedir. Cilt üzerinde güneş ışınlarının yaşlanmayı hızlandırıcı bir etkisi olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle cildinizdeki ince kırışıklıklardan memnun değilseniz anında cilt bakım ürünlerinden istifade ederek koruma altına almaya başlayın!

Dermatolojik Testlerden Geçirilmiş Ürünler

Güneş bakım ürünleri gerekli olan tüm dermatolojik testlerden geçirilmiştir. Bu nedenle uyguladığınız zaman cildiniz üzerinde herhangi bir olumsuz etkinin meydana gelmeyeceğinin belirtilmesi gerekir. Testlerden geçirilmiş olmasının en temel memnun eden hususu ise en hassas ciltlerin dahi gönül rahatlığı ile kullanmasına ortam hazırlanmasıdır. Sadece güneş kremi seçerken değil tüm bakım ve kozmetik ürünlerinde bu detaylara dikkat etmeniz gerekecektir.

Kullanım Talimatlarına Uyun

Güneş bakım kremleri kullanılırken belirli aralıklar ile tekrar uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız. İdeal olarak 3-4 saatte bir yeniden uygulanması gerekmektedir. Güneşin yoğun olduğu yaz mevsiminde bu uygulama tekrar aşamasının bir derece daha artırılması gerektiği de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca uygulamanın sonrasında eve döndüğünüz zaman cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. Kullanım talimatlarını asla gözden kaçırmamalısınız.
El Bakım
El bakım kremleri konusunda çok hassas davranmalısınız. Cilt bakımında ellerin asla ihmal edilmemesi gerekir. Kadınların yaşlarını en net şekilde belli eden unsurların başında eller gelmektedir.farmasi girişYeterli miktarda nemlendirilmediği zaman yaşlanma kırışıklıklarının çok daha erken seviyede meydana geldiği görülmektedir. El bakım ürünlerinde kişilerin doğal içerikli ürünlere yönelmesi önerilmektedir. Dilerseniz kremlerden dilerseniz de yağlardan yardım alabilirsiniz. Gün içerisinde kremler daha kolay emildikleri için daha verimli bir alternatif olacaktır.

Düzenli Nemlendirme

El bakım kremlerini sadece aklınıza geldiğinde rastgele değil düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Ancak düzenli olarak uygulandığı zaman kırışıklıklar üzerinde engelleyici bir etkisi olacağının belirtilmesi gerekir. Dileyen kişilerin akşamları bu amaç için özel olarak hazırlanmış olan eldivenleri kullanmasına da olanak verilmektedir. Örneğin aynısefa yağını ellerinize uygulamanızın hemen sonrasında eldivenlerinizi giyin. Sabaha kadar bekleyin: sabah uyandığınız zaman aynı şekilde ellerinizin yumuşacık olacağını fark edeceksiniz. Aynısefa kırışıklıkların yanı sıra kuruluklar ile de mücadelede eşsiz bir alternatif olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

El Peelingi

El bakım aşamasında peeling uygulamak da son senelerin favori bakım aşamalarının başında gelmektedir. Elde bulunan ölü derilerin ortadan kaldırılması ve cildin daha canlı bir hal alması için harika bir alternatif olacaktır. Aynı zamanda uygulandığı zaman kuru etlerden arındırdığı için manikür etkisini vereceği de belirtilmesi gereken hususlar arasında kendini göstermektedir. El peelingi uygulamak ellerinizdeki yaşlanma belirtilerini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Uyguladığınız bakımın her aşamasının düzenli aralıklar ile tekrar etmesine önem verin!
Temizleyici Tonik
Temizleyici tonik ürünleri jeller ya da sabunlar ile cildinizi temizlemenizin sonrasında cildinizde kalan kalıntıların arındırılması için en temel unsurlardandır. Her toniğin etki alanı ve hedefi farklılık göstermektedir.farmasi girişDiğer bakım ürünlerinde olduğu gibi bu ürünü seçerken de ihtiyacınız hangi yönde ise o alanda tercihinizi yapmanız gerekmektedir. Örneğin cildinde yağlanma sorunu yaşayan kişilerin kesinlikle arındırıcı toniklerden yana tercihini kullanması gerekmektedir. Arındırıcı tonikler sayesinde T bölgesinde meydana gelen dengesizlikleri ortadan kaldırma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Temizleyici Tonik Nasıl Uygulanmalıdır?

Temizleyici tonik uygulamadan önce cildinizi yıkamalısınız. Bu noktada Jel ürünlerden ya da köpük formdaki ürünlerden istifade edebilirsiniz. Hangisini uygulamak sizin için daha keyifli ise tercihinizi o yönde kullanabilirsiniz. Yıkamanızın hemen sonrasında cildinizi kurulamalısınız. Tonik uygulamaya bu şekilde cildiniz hazır bir hal almış olacaktır. Temizleyici tonik uygularken ped pamuklara birkaç damla eklemelisiniz. Cildinize yumuşak hareketler ile uygulamalısınız. Uyguladığınız hareketlerin yukarı yönde olmasına da dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ciltte uzun vadede sarkmalar meydana gelebilir.

Cilt Nemlendirme Aşaması

Temizleyici tonik uygulamasının sonrasında cildiniz neme aç bir hal alacaktır. Bu aşamada nemlendirmeyi dilerseniz nemlendirici kremler ile dilerseniz de serumlar ile tamamlamalısınız. Uygulamış olduğunuz nemlendiricilerin cilt tipinize ve yaş aralığınıza uygun olması gerekir. Örneğin 30 yaş üzeri kırışıklıkları da beraberinde getirdiği için yaşlanma karşıtı olan ürünlerden faydalanmalısınız. Kullandığınız ürün ne olursa olsun, düzenli uygulama sonuç almak için en önemli kıstastır.
Maske Peeling
Maske peeling ürünleri sayesinde cildinizi derinlemesine temizlemek ister misiniz? Peeling kullanımı sırasında çok dikkatli olmanız gerekmektedir.farmasi girişİçerisinde partiküller bulunan peeling içeriklerini kullanacaksanız bu partüküllerin cildinizde bir hasar vermeyecek kadar küçük olmasına dikkat edilmelidir. Cildiniz için temizleyici ürünler seçerken genel cilt sağlığınız ile uyum içerisinde olan alternatiflerden yana tercihinizi kullanmanın çok daha verimli olacağı unutulmamalıdır. Bu noktada kullanılacak olan tüm ürünlerin gerekli olan tüm dermatolojik testlerden geçirilmiş olması da memnuniyeti artırmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Maske peeling uygulama aşamasında kişilerin ciltlerini öncelikle temizleme köpükleri, sabun ya da losyonları ile temizlemiş olmaları gerekmektedir. Bunun akabinde cildinize maske ya da peeling yapmak sizin için bir anlam ifade edecektir. Maske uygulama aşamasında kişilerin içerik seçimini cilt tipine uygun bir şekilde seçmesi gerekir. Örneğin kuruluk sorunu yaşayan kişilerin derinlemesine nemlendirme sağlayan maskelerden istifade etmesi gerekir. Yap sorunu ve parlama sorunu yaşayan kişilerin ise derinlemesine arındırma imkanı sunan maskelerden yana tercihinin kullanılması gerekir. Maskeleri ideal olarak haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre sıklığını belirleyebilirsiz.

Uygun Fiyat Aralığı

Maske peeling kategorisinde inceleme yapıldığı zaman fiyat aralığının oldukça uygun seviyede olmasının memnun edici olduğu görülmektedir. Uygun fiyat aralığı ile alakalı olarak incelemeler yapılırken kampanyalı dönemleri de gözden kaçırmamalısınız. Hali hazırda uygun olan fiyatlar kampanyalı olan dönemlerde sizin için çok daha erişilebilir bir hal alacaktır. Fiyatlar kadar ödeme sürecinde yapılan kolaylıklar da gözden kaçırılmamalıdır.
Serum Yağ
Serum yağ ürünleri sayesinde cildinizin nem dengesini yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ürün içeriğinin doğal yağlardan oluşması cildinizin uzun vadede eski sağlığına kavuşması için de bir fırsat sunmaktadır.farmasi girişCildinizin ihtiyaçlarını tanıyarak bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik olan ürünleri seçmek oldukça önemlidir. Serum içeriğinin yoğun olması sebebi ile haftada bir ya da iki kere uygulanması yeterli olacaktır. Serumun bu şekilde düzenli uygulanmasının sonrasında cildinizdeki leke izleri ile dahi mücadele etme fırsatını yakalayacaksınız.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Serum yağ uygulamadan önce cildinizi güzelce temizlemenizi gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin özellikle ciltlerinde makyaj bulundurmamaya özen göstermeleri gerekir. Cildinizde hali hazırda bir ürün varken yağ uygulamanın faydasını görmek mümkün olmayacaktır. Yağ uygularken cildinize hafif hareketler ile masaj yapmalısınız. Masaj yönünüzün kesinlikle yukarı doğru olması gerekir. Ancak bu şekilde kırışıklıkla r ile de mücadele etme şansını elde edersiniz. Ciltte meydana gelen kırışıklıkların büyük bir kısmının cildin kuruluğundan meydana geldiği görülmektedir. Nem dengesini ne derece korursanız elde edeceğiniz verimlilik de o kadar yüksek olacaktır.

Cilt Bakımının Diğer Safhaları Nelerdir?

Serum yağ uygulamanın yanı sıra rutin olarak her gün cildinizi temizlemeniz gerekir. Cilt temizleme ürünlerinden yana seçim yaparken cilt beklentilerinizi dikkate almalısınız. Örneğin lekeye karşı olan serilerin yanı sıra kuru ya da yağlı ciltler için özel olarak hazırlanmış olan alternatifler de mevcuttur. Cildinizi temizlerken ılık su kullanmalısınız. Sıcak su kullanımı cildin erken yaşlanmasına neden olabilir.
Göz Kremi
Göz kremi birçok kadın tarafından cilt bakımında en az önem verilen hususlardandır. Halbuki cildin sağlıklı bir görünüme sahip olması için kesinlikle göz kremi uygulanması gerekir.farmasi girişCildinizin geneline uyguladığınız nemlendiricileri göz çevresine uygulamamalısınız. Göz çevresi çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Tam da bu nedenle cildinizin sağlığını, nem dengesini korumak için göz kreminizi özenle seçmelisiniz. Uygulama aşamasının da düzenli olması gerekir. Uygulama ne derece düzenli olursa elde edilecek olan etki de o kadar net olur. Bu durum sadece göz kremi kategorisinde değil tüm kategorilerde geçerliliğini sürdürmektedir.

Nemlendirin ve Kırışıklıkları Engelleyin!

Göz kremi uygulayarak cildinizi kırışıklıklardan büyük bir ölçüde uzaklaştırma fırsatını elde etmek için nemlendirmeye büyük önem vermeniz gerekmektedir. Nemlendirme aşamasında zayıf olan hanımların hem göz altlarında hem de yüzlerinin genelinde kırışıklıkların çok daha yüksek seviyede olduğu görülmektedir. Kış aylarında daha yoğun nemlendiriciler kullanmalısınız. Hem cilt tipiniz hem de mevsim değişikliklerine göre cilt bakımınızı yeniden düzenlemeniz tavsiye edilir.

Uygun Fiyata Göz Çevresi Bakımı

Göz kremi kategorisinde yapılan indirimleri takip ederek bütçenizi sıkıntıya sokmadan en kısa süre içerisinde nemlendirme ve bakım fırsatını elde edebilirsiniz. Hali hazırda uygun fiyatlı olan firmalarda özel günlere dair yapılan indirimleri de takip ederek her zaman kullanmış olduğunuz bakım ürünlerinin yedeklerini satın alabilirsiniz. İndirimli dönemlerin yanı sıra firmalar tarafından sunulan ödeme kolaylıklarına da göz atmalısınız.
Yüz Kremi BB
Yüz kremi BB kategorisinde hem bakım yapma hem de cildinizde meydana gelen renk eşitsizlikleri ile mücadele etme fırsatını elde edebilirsiniz. BB krem fondöten kullanmak istemeyen kişiler için en sevilen alternatiflerden biri olacaktır.farmasi girişBB kremlerde çok fazla ton alternatifi bulunmamaktadır. Fakat uygulandığı zaman cilt renginiz ile uyum sağlayacak bir yapıda olması elde edilecek olan memnuniyeti bir kademe daha üst seviyeye çekmektedir. Yüz kremi sizin için nemlendirme fırsatını sunarken BB özellikte olması renk eşitsizliklerinin ortadan kalkmasını da sağlamaktadır.

Sağlıklı ve Canlı Bir Cilt

Yüz kremi BB krem kullanımı sırasında kişilerin kuruluk ile mücadele etme fırsatı da olacaktır. Özellikle kuruluk sebebi ile mat bir görünüme sahip olan ciltlerde sağlıksız bir izlenim elde edilmektedir. Cilt bakımınızı sağlamak adına özel olarak oluşturulmuş olan bu formül sizin için yüksek kaliteyi de beraberinde getirmektedir. Cildinizdeki renk eşitsizliklerini düzenlerken aynı zamanda cildinize bakım da yapacaksınız! Uygulama safhasında cildinizin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama akabinde eğer gerekli görürseniz T bölgenizin üzerinden ince bir pudra ile de geçebilirsiniz.

Temizleme Aşaması

Uygulama aşaması kadar temizleme aşamasına da dikkat edilmelidir. Uygulamanın akabinde gerekli olan temizleme adımlarını yerine getirmezseniz kullandığınız BB krem ne olursa olsun cildinize zarar verecektir. Yüz kremi BB kalıntılarını temizlemek için dilerseniz jel dilerseniz de losyon temizleme ürünleri ile arındırabilirsiniz. Bu durum tüm makyaj malzemelerinde geçerlidir. Daha sonrasında nemlendirme aşamasına da önem vermelisiniz.
Krem Losyon
Krem losyon alternatiflerinden faydalanarak cildinizdeki kuruluk sorunu ile başa çıkma fırsatını elde edebilirsiniz.farmasi girişKrem losyon kategorisinde hem yüz bakımı için hem de genel vücut nemlendirme amacı ile üretilmiş alternatifler mevcuttur. İçeriğinin yoğunluğunu kendi cildinizin kuruluk derecesine göre belirlemeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz ürünün gerekli olan tüm dermatolojik denetimlerden geçirilmiş olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Bu konuda onay almayan ürünler normal koşullarda satışa çıkarılmamaktadır.

Hassas Ciltlerin Nemlendirilmesi

Krem losyon kategorisinde hassas ciltlerin nemlendirilmesi konusunda da harika bir alternatif geliştirilmiştir. Cildinizi nemlendirirken dikkate almanız gereken hususların başında kesinlikle kuruluk derecesi gelmektedir. Cildinizde yoğun bir kuruluk varsa öncelikli olarak yağ bazlı olan ürünlerden faydalanmanız gerekir. Daha düşük bir kuruluk seviyeniz varsa jel ürünlerden faydalanmak daha mantıklı olacaktır. Tabii ki bakım rutininin bir parçası nemlendirmedir. Diğer unsurlarda da aynı şekilde ürün seçimine dikkat edilmesi gerekir. Cilt sağlığınızı koruma altına alarak temizlemek için kuru ciltlerin temizleme aşamasında losyon temizleyicilerden yardım alması daha mantıklı olacaktır. Temizleme sütleri bu aşamada en sık önerilen alternatiflerdendir.

Krem Losyon Çeşitleri

Krem losyon çeşitleri içerisinde en sevilen alternatiflerin başında aynısefa içerikli olan seçenekler gelmektedir. Bu çiçeğin sunmuş olduğu derinlemesine koruma, nemlendirme ve yumuşaklık memnun etmektedir. Aynı zamanda farklı ürün alternatiflerinin olması birçok kişi tarafından ilk tercih edilen ürünlerden biri olmasını sağlar. Dilerseniz direkt olarak aynısefa yağını da uygulayabilirsiniz.
Duş Ürünleri
Duş ürünleri kişilerin uzun bir günün sonunda hem ciltlerine hem de ruhlarına iyi gelen birkaç dakika geçirmelerini mümkün kılacaktır.farmasi girişYetişkinler için özel olarak hazırlanmış olan bu duş ürünleri sayesinde cildinizin kirlerden arındırılması sağlanırken aynı zamanda banyodan rahatlamış bir biçimde çıkmanız da mümkün kılınmaktadır. Duş ürünleri sayesinde cildinize muhteşem bir nem desteği de sunmuş olacaksınız. Duş ürünleri denildiği zaman akla gelen tüm alternatifler gerekli olan dermatolojik denetimlerden geçirilmiştir onay almıştır. Kullanırken aklınızda bir soru işareti bulunması söz konusu olmayacaktır.

Yumuşacık Bir Cilt

Duş ürünleri kapsamında kişilerin nemlendirme hedefine ulaşması için özel seçenekler piyasaya sürülmüştür. Özellikle kış aylarında sabun kullanımındansa nemlendirme özelliği olan duş jellerini tercih etmek daha verimli olacaktır. Bu jeller sayesinde mis gibi kokunun tadını çıkarırken aynı zamanda cildinizi efor sarf etmeden nemlendirme fırsatını da elde edeceksiniz. Cildinize duş sonrasında kremler ile ayrıca bir nemlendirme de uygulayabilirsiniz.

Duş Ürünleri ile Banyo Saati Daha Eğlenceli

Yetişkinler için hazırlanmış olan alternatiflerin yanı sıra çocuklar için hazırlanmış olan seçenekler de mevcuttur. Özellikle banyo yapmaktan hoşlanmayan çocuklar için tasarlanmış olan eğlenceli içerikler çocukların çok daha keyifli bir biçimde temizlenmesini sağlayacaktır. Çocuklara özel olarak hazırlanan serilerde anne babaların gönül rahatlığı ile kullanması için tüm dermatolojik denetimler tamamlanmıştır. Dermatolojik olarak testlerden geçmeyen ve onay almayan hiçbir ürün satışa çıkarılmayacaktır. Duş ürünleri sağlıklı yapısı ile sizi bekliyor! Duş ürünleri cilt tipinize göre seçim yapmanız için farklı alternatiflerde üretilmiştir.
Sabun
Sabun kategorisinde yer alan ürünler hem genel temizliğin hem de cilt bakımının en sevilen alternatiflerindendir.farmasi girişGünlük hijyen rutinlerinde sabuna yer vermek geleneklerimizde vardır. Bunun yanı sıra bakımınızı yaparken de sabunlardan yardım alabilirsiniz. Bakım aşamasında sabun kullanan kişilerin ciltlerini nemlendirme aşamasına büyük önem vermesi gerekir. Her ne kadar sabun içeriği değerli yağlar ile zenginleştirilmiş olsa da sabunun temizlerken bir nebze de kuruttuğu görülür. Temizliğin hemen sonrasında cildinizi nemlendirmeye büyük önem vermelisiniz.

Ürün İçerikleri

Sabun kategorisinde özel seriler biçiminde ürünler hazırlanmıştır. Bu noktada sabunun siyah noktalar ile baş etmeden başlayarak nemlendirici serilere kadar farklı alanlarda yer bulduğu fark edilmektedir. Dileyen kişilerin aktif karbon içerikli sabunlardan dileyen kişilerin de aynısefa özü içeren sabunlardan faydalanması sağlanır. Cilt bakımında geleneksel kodlara dönmüşün son derece yaygın olduğu son günlerde sabun da severek kullanılmaya başlanmıştır. Bu kullanım adımının sonrasında günlük nemlendiricilerinizi ya da doğal yağlarınızı uygulamaya da özen göstermelisiniz.

Günlük Hijyen Ürünü

Sabun özellikle günlük hijyen ürünü olarak kullanılırken en sevilen seçeneklerdendir. Dileyen kişilerin sıvı sabunlardan dileyen kişilerin köpük sabun seçeneklerinden faydalanmasına olanak verilmektedir. Özellikle son günlerde mikroplar ile mücadele etmeye çalıştığımız da göz önünde bulundurulduğu zaman sabunun hayatımızdaki rolü bir kere daha anlaşılmaktadır. Bu noktada kampanyalı olan dönemleri takip ederek uygun fiyata yüksek kalitedeki ürünleri anında satın alabilirsiniz. Ürün alternatiflerine göz atıldığı zaman her beklentiyi karşılayacak seçenekler bulacaksınız.
Whatsapp
Kazanç Temsilcisi
Kazanç Temsilcisi
Merhabalar! Ben Uğur Balcı Sizin Amare & Kyani Temsilciniz Olabilrim.

Size detayları ve Sağlık & Kazançlarımızı birgün değil hergün anlatacaz.
1