0 532 203 38 66
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ayak Bakımı

Ayak bakımı cilt bakımının en temel parçalarından biridir. Ayrıca ayak bakımının genel sağlık üzerinde de büyük bir etkisi olduğu unutulmamalıdır.
farmasi giriş
Bu nedenle ayak bakımından kullandığınız tüm ürünlerin dermatolojik olarak testlerden geçirilmiş onay almış olmasına dikkat edilmelidir. El ve ayak bakımı konusunda bir sorun meydana gelmemesi için kuruluktan uzak tutmanız gerekir. Kullandığınız ürünlerin büyük ölçüde nemlendirme üzerine kurulu olması tercih sebebidir.

Ayak Kokusunu Giderici Spreyler

Ayak bakımı denildiği zaman akla sadece nemlendirme gelmemelidir. Aynı zamanda ayak kokusu ile mücadele etmenin de ayak bakımının bir parçası olduğunu bilmelisiniz. Bunun için özel olarak hazırlanmış olan spreyler mevcuttur. Siz de bu spreylerden istifade ederek koku sorunu nedeni ile toplu alanlarda özgüven sorunu yaşamadan süreci devam ettirebilirsiniz. Spreylerin kullanımının düzenli olması gerekir. Ayakkabılarınızın içine, tekliklerinizin içine ve direkt olarak ayağınıza da uygulamanıza olanak verilmektedir. Tabi ki bu spreylerin sonuç vermesi için ayağınızda kokuya sebebiyet verecek bir mantar sorununun olmaması gerekir.

Ayakta Nasır Sorununa Son!

Ayak bakımı sırasında nasır ile mücadele fırsatını da elde edebilirsiniz. Topuk kısmında ya da ayak parmaklarında meydana gelen nasırların büyük bir kısmı bakımsızlıktan oluşmaktadır. Ayak bakım rutininizi düzenli olarak devam ettirirseniz sorun yaşamadan uzun vadede mantarlardan da nasırlardan da kurtulma fırsatını elde edeceksiniz. Koku sorunu ile başa çıkmak da bu şekilde kolay olacaktır. Cilt bakımına verilen önemin aynı şekilde ayak bakımı için de gösterilmesi gerekir.

Krem Losyon
Krem losyon kategorisinde cildinizi neme doyuracak seçkin ürünler yer almaktadır. Krem ve losyon ürünleri arasında seçim yaparken cildinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.farmasi girişÖrneğin kuru ciltli kişiler için yağ bazlı olan ürünlerin kullanılması daha yerinde bir tercih olacaktır. Su bazlı olan ürünlerin kullanılması ise yağlı ciltler için tavsiye edilen hususlar arasında bulunur. Krem losyon seçimi sırasında bunun tamamlayıcısı olan serumlara da bir göz atabilirsiniz. Kremler ile yeterli nemi alamadığınızı düşünüyorsanız serumlardan yardım alabilirsiniz.

Nem Dengesini Koruyun

Krem losyon kullanımı sırasında cildinizin genel ihtiyaçlarının farkında olmalısınız. Birçok kişinin cildi kış aylarında kurumaya daha meyilli olur. Tam da bu nedenle kışın daha yoğun içerikli olan ürünlerden istifade etmeniz gerekmektedir. Nem dengesi ile alakalı sorun yaşamamak için kişilerin özellikle düzenli uygulamaya dikkat etmesi gerekir. Hiçbir bakım kremi sadece bir kere uygulandığı zaman mucizevi bir etki ortaya koymayacaktır. Düzenli kullanım ile cildinizdeki yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Kırışıklıkların büyük bir kısmının ciltte meydana gelen kurumadan kaynaklı ortaya çıktığı uzmanlar tarafından teyit edilmektedir.

Göz Kremleri

Krem losyon kullanım aşamasında dileyen kişilerin göz kremlerinden istifade etmesine de olanak verilmektedir. Göz çevresi çok daha hassas olduğu için klasik nemlendiricinizi göz çevresine uygulamamalısınız. Bunun için özel olarak hazırlanmış olan içeriklerden faydalanmalısınız. Göz çevresinde morluklara karşı mücadele etmenizi sağlayacak doğal bitkisel alternatifler de mevcuttur.
Sprey
Sprey şeklinde hazırlanmış olan makyaj sabitleme ürünlerinden istifade ederek kısa bir sürede makyajınızın çok daha kalıcı bir hale gelmesini mümkün kılabilirsiniz.farmasi girişÜrünlerin içeriği tanımlanırken sprey başlıklı bir kapta gönderilmesi durumunda bu ayrıca belirtilmektedir. Sadece makyaj ürünlerinde değil aynı zamanda cilt bakım ürünlerinde de sıklıkla sprey başlık kullanılmaktadır. Sprey ürünler sayesinde bakım ürünlerinin uygulanması çok daha kolay bir hal almaktadır.

Sprey Deodorant

Sprey kategorisinde sevilen bir diğer alternatif de deodorantlardır. Bu kategoride seçim yaparken kesinlikle içerisinde alüminyum içermeyen alternatiflerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Aksi takdirde koltukaltınıza vasıtası ile cildinize birçok farklı ağır kimyasalın girmesine neden olabilirsiniz. Sunulan ürünlerin sprey formunda olması uygulanabilirliğini daha da nitelikli bir hale getirmektedir. Deodorantların yanı sıra parfümler konusunda da eşsiz bir ürün gamı oluşturulmuştur. Her kişinin kendi zevkine hitap edecek farklı ürün alternatiflerine yer verilmektedir. Kutu tasarımlarının memnuniyet uyandırması kalitenin yansıması konumundadır.

İçerik ve Ambalaj Kalitesi

Kullandığınız ürünün sadece içeriğinin değil aynı zamanda ambalajının da yüksek kalitede olmasına dikkat edilmelidir. Doğa dostu olan seçeneklerden yana tercihinizi kullanmalısınız. İçerik ve ambalaj kalitesinin bu derece yüksek olması verimliliği beraberinde getirir. Siz de kısa bir süre içerisinde satın alım adımını oldukça uygun fiyatlara tamamlayarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir fiyatına kampanya kapsamında iki ürün satın alma gibi seçenekleriniz de olacaktır. Sprey ürün kampanyaları hali hazırda devam etmektedir.
Peeling
Peeling kategorisinde yer alan ürünler sayesinde cildinizde bulunan ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bakımınızın gerçekten işe yaraması için öncelikli olarak cildinizi nemlendirmeye hazır hale getirmelisiniz. Peeling bu süreçte en önemli adımların başında gelmektedir. Alın ve burun çevresine uygulanması durumunda hem ölü derilerden arındırma hem de siyah noktalar ile başa çıkmak için harika bir seçenek olacaktır. Sizin cilt tipinize uygun olan peeling alternatifini seçebilmek için kesinlikle cilt tipinizi tanıyor olmanız gerekir. Seçmiş olduğunuz ürün nem odaklı mı temizleme odaklı mı olmasına bu şekilde karar vermelisiniz. Kullanacağınız tüm ürünler dermatolojik olarak test edilmiş olmalıdır. Satın alacağınız ürünlerde bu ibareye muhakkak bir göz atmalısınız.

Cildinizi Temizleyin

Peeling ile cildinizi ölü derilerden temizleme fırsatını yakalarken aynı zamanda sivilce lekelerinden ve yara lekelerinden de kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu şekilde bir etki elde edebilmek için kişilerin düzenli olarak bakım uygulaması gerekmektedir.farmasi girişAncak bu şekilde cildinizin yenilenmesi ve lekelerden renk eşitsizliklerinden arındırılması mümkün kılınır. Peeling haftada 2-3 gün uygulanabilir. Bu ürünleri her gün uygulamanın cilt sağlığınız üzerinde yorucu bir etkiye sahip olabileceğini de unutmamalısınız.

Nemlendirme Aşaması

Peeling sayesinde cildinizi kirlerden ve ölü derilerden ayırmanızın sonrasında nemlendirme aşamasına geçiş yapmalısınız. Nemlendirme sürecinin hemen sonrasında cildiniz hem renk eşitsizliklerinden hem de kuruluktan arınmış olacaktır. Bu süreçte dilerseniz nemlendiricileri dilerseniz de doğal yağları kullanabilirsiniz.