0 532 203 38 66
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Göz farı, maskara, göz kalemi, eyeliner ve gözlerinize uygulayacağınız diğer ürünler göz makyajı için kullanılır. Birbirinden farklı markaların en gözde ürünlerini, sizler için en iyi fiyatlarla sunuyoruz.

farmasi giriş

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde doğallığın ön plana çıkması ile beraber göz makyajında çeşitli ürünler, renklerine ve uygulama biçimlerine göre farklılık oluşturur.

 • Göz farı, maskara, eyeliner ve göz kalemi ürünlerimiz, gündelik makyajda daha sade renklerle tercihiniz olmaktadır.

Doğal bir göz makyajı yapmak istediğinizde; Abartılı renkler, doğallıktan uzaklaştırır. Eyeliner modellerimiz içerisinde ince eyeliner, herhangi bir far uygulamaya gerek kalmadan doğal bir şekilde gözlerinizi ön plana çıkartır.

Göz makyajını hafif sevenler için; Turuncu ve pembeye yakın tonlarda bulunan farlarımız, göz kenarlarına doğru uygulanabilir. Böylelikle göz makyajında abartıya kaçmadan, doğal bir bakış sağlayabilirsiniz.

Göz Makyajında Uygun Ürünler Nasıl Seçilir?

Göz makyajında tercih edilecek ürünlerimiz tamamen gözünüzün yapısına göre değişir. Örneğin küçük gözlü kişiler aşırı koyu farları değil, daha hafif renkteki ürünlerimizi kullanabilir.

 • Çekik gözlüler gözlerinin çekikliğini belirtmek için eyeliner tercihlerimiz arasında ince olanları, ön planda tutmalı.

Göz kalemi olarak beyaz rengi tercih ettiğinizde; Gözünüzün içine uygulayarak, küçük gözlüler gözlerini daha büyük bir görünüme getirebilirler.

Kullanılan ürünlerimizin içerisinde maskara, en önemli detaydır.

 • Kirpiklerin daha geniş ve hacimli bir hale getirerek yapmış olduğunuz makyaja son bir dokunuş olur.
kaş
Kaş, makyaj dünyasında oldukça önemli bir konumdadır. Kaşların şekli ve rengi yüzü etkiler. Mimikler kaş yapısıyla beraber ortaya çıkmaktadır.farmasi girişKaşlarınız için en uygun ürünlerimiz, aşamalı olarak doğru tekniklerle uygulanırsa kaş yapısı da ön planda olur. Peki, sizin doğru kaş ürününüz hangisi? Dilerseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir?

Kaş makyajı, makyaja başlamadan önce ilk adımdır. Kaşlarınızı şekillendirmeden önce nasıl bir görünüm istiyorsanız buna karar vermelisiniz.Yukarı taranmış kalın kaşlar için ilk olarak; Kaş tarağımızla, kaşları yukarı doğru kaldırıyoruz. Ardından kaşın rengine göre bulunan kaş kalemi ürünümüzü, içeriden dışarıya doğru belli olmayacak şekilde uyguluyoruz.
 • Kaş kalemi ürünlerimiz içerisinde ten ya da saç renginize göre bir ürünü tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kaş yapınız farklı ve dikkat çeken bir hale gelir.
 • Doğal bir görünüm için her zaman kendi ten renginiz ya da saç renginize göre kaş kalemlerimizden kullanmanız önerilir.

Kaş Makyajı İçin Gerekli Malzemeler Hangileridir?

Makyaj trendlerinin gelişmesi ile beraber günümüzde, farklı uygulama teknikleri ile bulunan makyaj malzemelerimiz yer alır. Özellikle kaş makyajında;
 • Kaş kalemi,
 • Kaş farı,
 • Kaş maskarası gibi farklı gruplara ayrılan ürünlerimiz aynı zamanda tonlarına göre de değişir.
Buradaki en dikkat edilmesi gereken nokta, doğal kaş rengine uyumlu ürünlerimize yönelmektir. Kaş farı, kaş kalemi ve kaş maskarası için her birinde uyumlu bir görünüm oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Fakat hafif uygulamalar gerçekleştirdiğinizde, istediğiniz kaş makyajını da yapabilirsiniz. En kaliteli ve farklı markalara ait ürünlerimizden seçim yapabilirsiniz.
Göz Farı
Makyaj malzemelerinin her biri, kadınlar için ayrı bir önemdedir. Yüz makyajının en belirgin yansıması ise kesinlikle istisnasız, gözlerdir göz farı ürünlerimiz arasından seçeceğiniz en doğru tercihle,  bulunduğunuz her ortamda fark yaratabilirsiniz.farmasi giriş

Göz Rengine Göre Göz Farı Seçimi

Göz farı ürünlerimiz arasından bir tercih yaparken, dikkat edeceğiniz detay gözlerinizin rengidir. Göz yapısı, kalem eyeliner gibi ürünlerimizi tercih ederken ön planda olmalı. Fakat göz farında gözlerinizin rengi, odaklanacağız ilk detaydır.
 • Mavi ya da yeşil renkli gözlere sahip kişiler; Kesinlikle koyu tonları kullanmalı. Koyu tonlar mavi ve yeşil renkli gözlere çok yakışır. Toprak ve kırmızı tonlarıyla da iddialı bakışlar oluşturulabilir.
 • Siyah gözlere sahipseniz; Her göz farı sizin için mükemmel bir görünüm oluşturur. Siyah gözlüler bu konuda oldukça şanslı. Simli farlar, sedefli farlar, koyu farlar, açık farlar gözlerinizde emanet gibi değil, dikkat çekici bir görünüm de bulunur.
 • Kahverengi gözlerde; Haki toprak ve bakır tonlarında ki farlarımız harika görünür.

Göz Farı Nasıl Uygulanmalı?

Göz farı seçeneklerimiz içerisinde, kendi göz renginize uygun en doğru ürünümüzü tercih ettikten sonra Bu ürünün nasıl uygulanması gerektiği önemli bir detaydır. Göz farının uygulanması içeriden dışarıya doğru açık, orta ve koyu tonlarla oluşmalıdır. Gözlerin iç Bölümü açık ve dışarıya doğru koyulaşarak GİDER. Bu bakışınızı net bir şekilde ortaya çıkartır. Tercihan tek bir göz farımızla açık, orta ve Koyu tonlar oluşturabilirsiniz. Tercihen de aynı renk tonlarına sahip göz farlarımız arasından bu geçişi sağlamanız mümkün.
Maskara
Kısa, düz, seyrek, hasarlı... Doğal kirpik yapınız nasıl olursa olsun, dolgunluğu ile göz kamaştıran maskaralarımızla sende upuzun kirpiklere sahip olabilirsin!farmasi giriş

Maskara Nasıl Seçilir?

Maskara tercihi, kirpiklerinizin en doğal yapısına göre seçilmelidir. Yapaylıktan uzak mükemmel bir kirpik görünümü için bu detaya dikkat edilmeli.Doğuştan uzun kirpikleriniz varsa; Kirpiklerinizi kıvıran asimetrik fırçalı ürünlerimizi kullanabilirsiniz.Kısa ve kötü kirpikler; Hem uzatıp hem de kıvırma etkisine sahip olan yay formlu maskara fırçalarımız tercih edilmeli. Böylelikle hem uzun hem de kıvrık bir görünüm oluşur.Seyrek ya da belirli sebepler dolayısıyla hasar gören kirpikleriniz varsa; Burada kullanmanız gereken maskaramız siyah pigmentler içeren ve dolgunlaştırıcı özelliği ile bulunan ürünlerimiz yer alır. Bir maskara tercihinde bulunurken, kalın ve sık telli fırçalarımız kullanılmalı.
 • Kirpiklerinizde herhangi bir problem yoksa burada kullanmanız gereken maskaramız ise tek tek ayıran maskaralardır. Kirpikleri kökten uca kavrayarak, bakışlarınızı etkili bir hale getirir.

Maskara Nasıl Sürülmeli?

Kirpik yapısına göre etkili bir hale getiren maskara tercihi yaptıktan sonra bu maskarayı doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. Seçmiş olduğunuz ürünümüzü kirpik diplerine oturtup zikzak hareketlerle yukarı doğru çekmeniz gerekiyor. Yani kirpik dibinden kirpik bitişine kadar maskara zikzak hareketlerle uygulanmalı. İstediğiniz görünüme ve yoğunluğu elde edene kadar 3 ya da 4 kere bu işlemi yapabilirsiniz. Aşırı uygulamak kirpiklerinize de zarar verir. Sayfamıza göz atıp, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
Eyeliner
Göz makyajında gözleri belirginleştirmek ve farklı bir hava katmanın en temel yöntemi eyeliner olarak söyleyebiliriz. Göz yapınızı değiştirmek istediğinizde, sürüş tekniklerine göre kendinize bir eyelıner alarak farklılık katabilirsiniz.farmasi giriş

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner, makyaj ürünlerimiz içerisinde oldukça fazla çeşide sahip olan bir üründür. Sürmesi zor bir makyaj malzemesi olarak yer alır. Bu yüzden sürmesi açısından en kolay ürünü seçebilirsiniz.Eyeliner çeşitleri;
 • Kalem eyeliner
 • Likit eyeliner
 • Jel eyeliner
 • Ve son olarak keçe uçlu eyeliner şeklinde bulunur.
Yeni başlayanlar için keçe uçlu eyeliner modellerimiz, pratik sürüme sahip olduğu için önerilir. Aynı zamanda hızlı bir şekilde de kurur.
 • Likit eyeliner, ince çizgiler isteyenler adına bulunur. Fakat likit eyeliner, tecrübe gerektiren bir ürünümüzdür. Kuruması da zaman alır.
 • Kalem eyeliner ise kullanımı rahat ve kuruma süreci de sizi zorlamaz.

Eyeliner Nasıl Seçilir?

Yoğun far, simli far ya da göz için uygulanan diğer makyaj ürünlerini tercih etmeyenler eyeliner ile hem dikkat çekici, hem de gözlerini belirginleştiren bir makyaj yapabilirler. Fakat burada eyelıner seçimine dikkat etmelisiniz.
 • Göz yapınıza göre bir eyeliner modeli tercih etmekle beraber, eyeliner rengi de sizin tercihinize bağlıdır.
 • Koyu eyeliner göz rengini ortaya çıkartır. Kahve tonlardaki eyeliner ise göz yapınızı belirginleştirir. Fakat makyaj bütünlüğünü korumak adına, ince çizgilerle çekilmiş koyu renkteki eyeliner gün boyunca bulunduğunuz her alanda farklı bir hava katar.
Göz Kalemi
Göz makyajının tamamlayıcısı akmayan göz kalemi çeşitlerinin hepsi ve daha fazlası, sayfamızda bulunuyor. Birbirinden farklı markalara ait göz kalemi seçeneklerimizden kendinize en uygununu tercih edip, makyajınızı profesyonel bir şekilde tamamlayabilirsiniz.farmasi giriş 

Göz Kalemi İle Harika Gözlere Sahip Olun!

Tek bir ürünle muhteşem bir göz makyajına sahip olmanın en önemli sırrı, göz kalemidir.
 • Göz kalemi ister gündüz, ister gece fark etmeden tek başına günü kurtarabilecek bir üründür. Yalnızca siyah göz kalemi kullananlar için sayfamızda birbirinden farklı renkli göz kalemleri bulunuyor.
 • Göz kalemlerini inceleyerek, daha belirgin ve göz renginizi ortaya çıkaran ürünlerimizi, en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Göz Rengine Göre Göz Kalemleri Nasıl Tercih Edilir?

Göz rengine göre göz kalemi tercih etmek, göz makyajında ki en önemli tüyolardan biridir. Sayfamızı ziyaret ettiğinizde her göz kalemi muhteşem kalitede olsa da, gözlerinizi ortaya çıkaracak ürünlerimiz göz renginizle uyum sağlayan renklerdir.Kahverengi gözlüler için; Mor ve bronz tonları tercih edilebilir. Açık tonlarda bir makyaj yapmışsanız, kirpik diplerine uyguladığınızda gözleriniz iri ve çekici görünür.Renkli gözlüler için; Koyu tonlar, muhteşem bir görünüm yakalar.Hafif bir makyaj yapmışsanız; En canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Canlı, parlak ve makyajınıza uyum yakalayacak göz kalemleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Göz makyajında gerekli olan göz farı, maskara ve tamamlayıcı göz kalemlerinden seçim yapıp, makyajınıza renk katabilirsiniz.