0 532 203 38 66
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dudak Bakımı

Anasayfa » Farmasi Ürünleri » DR . C . TUNA » Dudak Bakımı

Dudak bakımı cilt bakımında genellikle ihmal edilen adımlardan bir tanesidir. Dudak bakımına özellikle kış aylarında derinden ihtiyaç duyacaksınız.

farmasi giriş

Dudaklarınıza gerekli özeni göstermemeniz durumunda çatlamalar, kanamalar ve nem sorunları meydana gelebilmektedir. Bu aşamada dudak bakımını yaparken dilerseniz peelinglerden dilerseniz de daha yoğun içeriğe sahip olan nemlendirici balmlardan istifade edebilirsiniz. Her bakım aşamasında olduğu gibi dudak bakımında da uygulamanın düzenli olması gerekir. Sadece bir kereye mahsus uygulandığı zaman mucizevi bir etki gösteren seçenekler bulmak maalesef ki mümkün olmayacaktır.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudak bakımı yaparken kişilerin ilk adım olarak dudakları kuru derilerden arındırmaları gerekmektedir. Bunun için içeriği oldukça özenle doğal bir biçimde oluşturulmuş olan peelinglerden istifade edebilirsiniz. Bu peelingler ile dudaklarınızdaki ölü derlerden kurtulma fırsatını elde edeceksiniz. Peeling uygulamasının hemen sonrasında dudağınızı bolca nemlendirmeniz gerekir. Nemlendirme sürecinde dudak balmlarından ya da genel kullanıma uygun olan doğal yağlardan istifade edebilirsiniz. Dudaklarınızdaki çatlaklıklar ile mücadele etmek bu şekilde sizin için her zamankinden daha kolay olacaktır. Cilt bakımınızı yaparken özellikle gece rutininizde dudak nemlendirme aşamasına da yer vermelisiniz.

Dudak Ürünü Seçimine Dikkat!

Dudak bakımı sırasında yeterinde özen göstermenize rağmen dudaklarınız hali hazırda bakımsız görünüyorsa dudaklarınızda kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Dudak ürünü seçim adımlarında bu nedenle dikkatli olma tutumunuzu ruj seçerken ya da dudak kalemi seçerken de göstermelisiniz.

Dudak Bakım Balmı
Dudak bakım balmı sayesinde dudaklarınızda meydana gelen kuruluklar ve çatlaklar ile mücadele etmek sizin için her zamankinden çok daha kolay bir hal alacak.farmasi girişÖzellikle kış aylarında dudak bakımının ilt bakım rutininizin bir parçası haline gelmesi gerekir. Dudak bakımını düzenli bir biçimde yapmadığınız zaman makyajınızın düzgün durması da maalesef ki mümkün olmayacaktır. Dudak balmı kullanım adımlarında içeriğin olabildiğince doğal olması gerekir. Kullanılan tüm ürünlerin dermatolojik olarak denetimlerden geçmiş olması da önem arz eder. Kampanyaları takip ederek dudak bakımı sırasında kullanmış olduğunuz tüm ürünleri oldukça uygun bir fiyata satın alma fırsatını yakalayın!

Dudaklarınızı Kuru Derilerden Arındırın

Dudak bakım balmı uygulamadan önce dudaklarınızda peeling uygulamanız tavsiye edilmektedir. Bu şekilde ölü derilerden arındırma fırsatını elde edeceksiniz. Daha sonrasında peeling aşamasını tamamlamanızın hemen akabinde nemlendirme sürecine başlamanız gerekir. Dudaklarınız bu şekilde pul pul görünümden kurtulur. Aynı zamanda çatlamalar ve kanamalar da meydana gelmez. Özellikle kış aylarında bu rutine dikkat etmelisiniz. Rutininize dahil ettiğiniz ürünlerin içeriğinin büyük ölçüde doğal olması da tercih sebebidir.

Dudak Ürün Kullanımına Dikkat!

Dudak bakım balmı kullanımının bireysel olması gerekir. Bir arkadaşınızın ya da ailenizden bir üyenin kullandığı bakım balmını kullanmamalısınız. Dudağınıza temas ettiği için herhangi bir mikrop söz konusu ise bunun taşınmasına neden olabilmektedir. Birçok bakım ürünü gibi dudak bakım ürünlerinin de sadece bireysel kullanıma özel olması gerekmektedir.